Kerüljön Kapcsolatba
Címünk
1044. Budapest, Megyeri út 53.
Nyitvatartásunk
H-P / 8:00 - 20:00
SZ / 8:00 - 16:00
Ha általános kérdése van
Küldjön nekünk egy üzenetet
Minden megkeresés fontos számunkra, és arra törekszünk, hogy minden üzenetre a lehető leggyorsabban válaszoljunk.
Pácienseink által feltett
Gyakran Ismételt Kérdések
Összegyűjtöttük mind azokat a kérdéseket, melyekre a pácienseink gyakran választ keresnek és ezt szeretnénk Önnel megosztani. Bár a legtöbb kérdésére valószínűleg fogorvosa fogja megadni majd a választ, de reméljük ez kezdettben segítséget nyujt! Várjuk szeretetettel további kérdéseit és látogatásat a klinikánkra.
Kezeléssel kapcsolatos kérdések
A legtöbb esetben a gyógyulási időszak csak néhány napig tart. Fogjon fájdalomcsillapítót és antibiotikumot a fogorvos vagy a szájsebész előírása szerint. Az alábbi tippek elősegítik a helyreállítást.
- Normális reakciók a műtét után: duzzanat, fájdalom, szájnyitási korlátozás, érzékenység és némi vérzés az első napon.
- Amíg a szája zsibbad, vigyázzon, ne harapja meg az arca vagy az ajka belsejét, vagy a nyelvét. Ha az érzéstelenítés hatása elmúlt (kb. 2-3 óra), enni tud. Kerülje a forró és fűszeres ételeket és italokat, valamint a tejtermékeket (joghurt, tejszín, sajt, tej stb.) A következő néhány napban.
- Kerülje el a terület nyelvével történő dörzsölését vagy az ujjaival való megérintését.
- Ne feküdjön laposan. Ez meghosszabbíthatja a duzzanatot. Támassza fel a fejét párnákkal.
- Az első 24 órában használjon jégcsomagot az arca külső részén, óránként legfeljebb 10 percig.
- Pihenjen a műtét után. Kerülje a fizikai aktivitást, a sportot, a szaunát stb., Mert ez fokozhatja a vérzést és a duzzanatot.
- A műtét napja mossa meg a fogát, kivéve a műtéti területet, de másnaptól kezdve fokozott figyelmet fordítson arra, hogy puha fogkefével mossa ezt a területet!
- A műtét után ne dohányozzon legalább 24 órán át, és a következő hetekben is próbálja csökkenteni a dohányzást. A dohányzás késlelteti a gyógyulást, csökkenti a vérellátást, és csírákat és szennyeződéseket hozhat a műtét területére.
- Ellenőrzés és varrateltávolítás egy hét után.
FOGFEHÉRÍTÉS
Napjaink egyik legdivatosabb fogászati kezelése a fogak fehérítése.
A fogfehérítés segít eltávolítani azokat a felületi elszíneződéseket, melyek az évek során a zománcrétegre lerakódtak, ennek megfelelően a fogszín több árnyalatnyi világosodásra képes.
A rendelői fogfehérítés menete:
Első lépésben a fogakat letisztítjuk és polírozzuk.
Majd egy ajakterpeszt helyezünk fel, amely eltakarja, védi az ajkakat a kezelés során, majd egy ínyvédő géllel bekenjünk az ínyt és a lágy részeket, hogy a magasabb koncentrációjú fogfehérítő zselétől megóvjuk azokat.
Ezt követően a fogfelszínre felvisszük a fogfehérítő zselét, melyet lámpával megvilágítunk. Az UV-B fény hatására aktivizálódik a fogfehérítő anyag.
A fogfehérítés végén védőréteggel vonjuk be a fogakat. A kezelést követő 48 órában, kerülje a dohányzást és azoknak az ételeknek és italoknak fogyasztását, amelyek elszíneződést okozhatnak. Ilyen például, a kávé, tea, cola és a vörösbor.
BELSŐ FOGFEHÉRÍTÉS
Csak gyökér kezelt fogak esetében végezzük a belső fogfehérítést!
Mivel gyökérkezelés hatására a fog elveszíti a színét, elszürkül.
A belső fogfehérítés annyiban különbözik az otthoni vagy az rendelői fogfehérítéstől, hogy a fehérítő gélt a fog belsejébe kialakított kis résbe helyezzük el és egy ideiglenes tömőanyaggal zárjuk le.
Ezt a folyamatot általában 3 alkalommal ismételjük, 5-10 naponta, míg a színe megfelelő nem lesz. Ha elértük a kívánt szint a fogat tömőanyaggal véglegesen lezárjuk.
Minden 18. életévét betöltött, jó egészségi állapotban lévő páciensnél végezhető fogbeültetés. Az implantáció alkalmas bármilyen életkorban a fogak pótlására, akár egy fogról, vagy teljes foghiányról van szó. Egyes esetekben azonban nem kerülhet sor fogimplantátum behelyezésére, például cukorbetegség, szívbetegség, kezeletlen magas vérnyomás, vérzékenység esetén.